Terapia par

Oczywiste jest to że osoby planujące związek partnerski czy małżeński pragną tego samego, ich oczekiwania względem siebie są zgodne, pragną wzajemnego zrozumienia, wsparcia, empatii, akceptacji, szacunku. Marzą i wierzą w to, że uda im się stworzyć spokojny, radosny dom w którym ich dzieci będą się prawidłowo rozwijać intelektualnie, emocjonalnie i fizycznie.

Obecnie obserwujemy tendencje do zwracanie się do terapeuty jeszcze przed zawarciem związku, po to by skonsultować się ze specjalistą w tym zakresie. Ludzie są coraz bardziej świadomi tego, że najtrudniejsze i najważniejsze życiowe zadanie to rodzina. Zdają sobie sprawę z tego, że mamy tendencje do modelowania własnej rodziny i to zarówno jej pozytywne jak i negatywne aspekty. Oczywiste jest to, że w zyciu napotykamy na wiele trudnych sytuacji i w efekcie doświadczamy kryzysu lub konfliktu w związku.

psychoterapia-par1
terapia-par2

Zapraszam do skorzystania z pomocy tych którzy:

  • planują związek, chcieliby być razem, ale pojawiają się wątpliwości i rozterki co do słuszności tej decyzji,
  • zainteresowani są ciągłym rozwojem wzajemnej relacji,
  • doświadczają trudności w powodu pojawiających się konfliktów we wzajemnym porozumiewaniu się,
  • doświadczają wypalenia emocjonalnego w związku,
  • przeżywają głębszy kryzys i myślą o rozstaniu,
    we wzajemnej interakcji ze sobą atakują się nawzajem, obwiniają,
  • pojawiło się lub nasiliło uzależnienie lub nadmierna potrzeba “radzenia” sobie w destrukcyjny i ucieczkowy sposób od problemów.

Pamiętaj nie myl miłości z cierpieniem. Jeżeli ciągle wybaczasz i masz nadzieję na zmianę, jeżeli szukasz w sobie winy lub winnych i odpowiedzialnych z zewnątrz za swoje samopoczucie w związku zrób coś dla siebie, zróbcie coś dla siebie, dla swoich dzieci, spotkajmy się w moim gabinecie.